A Nemzetközi Kapcsolatok és Biztonsági Tanulmányok Tanszék aktuális hírei

Magyar-osztrák együttműködés az EU biztonsági kultúrájához

med 4452

Oktatók, doktoranduszok és biztonság- és védelempolitikai mesterhallgatók (összesen 20 fő) képviselték a NKE Nemzetközi Intézetének Nemzetközi Kapcsolatok és Biztonsági Tanulmányok Tanszékét az EU Biztonsági és Védelmi Akadémiájának (European Security and Defence College – ESDC) bécsi képzésén. A februárban tartott négy napos intenzív oktatás célja az volt, hogy gyakorlati oldalról is betekintést nyújtson a több mint 20 országból érkezett csaknem 80 résztvevőnek az uniós biztonság- és védelempolitikába (Common Security and Defence Policy – CSDP), elősegítse a civil-katonai együttműködést, és hozzájáruljon az európai biztonsági kultúra fejlődéséhez. Külön hangsúlyt fektettek a nemzetközi résztvevők közti együttműködés fontosságára, amihez a vendéglátó, Ausztria Nemzeti Védelmi Akadémiája színvonalas programokkal járult hozzá.

A Nemzeti Közszolgálati Egyetem és a vendéglátó intézmény közötti hosszú távra szóló oktatási és tudományos együttműködési megállapodást írtak alá, amelynek keretében az elkövetkező években a két fél közösen szervezett képzésekkel is részt vesz  az EU Biztonsági és Védelmi Akadémiájának képzési programjaiban.